DNR testų klausimai – atsakymai

Kokių tipų DNR mėginiai tinka tėvystės nustatymo testui?
Naudojame vatos pagaliukais paimtus DNR mėginius, kurie imami iš burnos nuo skruosto gleivinės.
Vatos pagaliukais DNR mėginius galima paimti greitai ir paprastai. DNR mėginius galima paimti ir iš kraujo, tačiau šiuo metu tokios galimybės nesiūlome. Tiek kraujo, tiek seilių mėginių tyrimo rezultatai visiškai sutampa.

Ar DNR mėginiams paimti taikomi amžiaus apribojimai?
Amžiaus apribojimų nėra. Žmogaus DNR bėgant metams nesikeičia, todėl DNR mėginius tėvystei nustatyti galima imti žmogui vos gimus.

Ar vatos pagaliukais paimti DNR mėginiai tokie pat patikimi kaip ir iš kraujo paimti mėginiai?
Taip. Vatos pagaliukais ir iš kraujo paimtų mėginių DNR struktūra visiškai sutampa. Todėl tėvystės nustatymo testo rezultatai abiejų mėginių atveju yra vienodi. Vatos pagaliukais paimti mėginiai netgi labiau pageidaujami, nes jei tiriamam asmeniui neseniai atliktas kraujo perpylimas, jo kraujyje gali pasitaikyti ir donoro DNR struktūrų.

Kaip galima sumokėti už DNR testus?
Už DNR testą galima sumokėti naudojantis pateikta banko nuoroda arba atsiskaitant kredito kortele.

Ar įmonės „DNR ID“ pateikti testų rezultatai tinkami naudoti teisme?
Ne. Mūsų siūlomi tėvystės nustatymo testai skirti savo smalsumui patenkinti. Seneliai dažniausiai sako nori palikti savo turtą teisėtiems vaikams ir ramiai numirti. Kadangi mes negalime patikrinti, kam priklauso konkretūs DNR mėginiai, jų tyrimo rezultatai nėra tinkami naudoti nagrinėjant teisinius ginčus teisme. DNR mėginius paima patys klientai.

Ką turėčiau daryti, jei noriu užsisakyti tėvystės nustatymo testą?
Jei norite užsisakyti tėvystės nustatymo testą, Jums tereikia apsilankyti svetainėje www.dnrid.lt, pasirinkti tinkamą testą, sumokėti už jį ir laikytis instrukcijų, kurias rasite Jums atsiųstame testo komplekte.

Ar tėvystės nustatymo testą galima atlikti be motinos?
Taip. Rekomenduotina įtraukti motiną į DNR testą, bet tai neprivaloma. Motinos įtraukimas į DNR tėvystės nustatymo testą padeda supaprastinti procesą, nes tuomet atmetama pusė vaiko DNR struktūros ir su galimo tėvo DNR struktūra reikia lyginti tik pusę vaiko DNR struktūros. Motinos įtraukimas į DNR testą nepadidina šio testo rezultatų tikslumo. Jei tiriamas vaikas yra nepilnametis (t. y. jaunesnis nei 18 m.), savo sutikimą tyrimui atlikti turi duoti abu tėvai.

Ar „DNR ID“ pateikdama rezultatus užtikrina visišką privatumą?
Taip. Privatumo užtikrinimas yra svarbiausias mūsų prioritetas ir visi procesai organizuojami taip, kad laboratorija išsaugotų visišką klientų privatumą.

Kada gausiu rezultatus?
„DNR ID testo rezultatai atsiunčiami ne vėliau nei per 7 darbo dienas.

Kas yra tėvystės nustatymo testas?
DNR tėvystės nustatymo testas padeda nustatyti, ar vyras yra biologinis vaiko tėvas, ar ne. Visi žmonės paveldi genetinį kodą, arba DNR, iš savo abiejų biologinių tėvų. DNR testo metu vaiko DNR struktūra lyginama su galimo tėvo DNR struktūra. Taip nustatoma, ar vaikas ir galimas tėvas yra biologiškai susiję, ar ne. Pristačius mėginius laboratorijoje „Asper Biotech AS“ sudaromas kiekvieno tiriamo asmens genetinis profilis ir tikrinama, ar vaikas yra paveldėjęs savo DNR iš galimo tėvo.

Ar DNR tyrimas yra tikslus?
Jei rezultatas teigiamas, rezultatą garantuojame bent 99,9% tikslumu. Jei rezultatas neigiamas, – 100,00% tikslumu.

Kaip galiu pamatyti rezultatus?
Testo rezultatus gausite ne vėliau nei per 7 darbo dienas savo el. pašto adresu.

Kokio amžiaus vaikams galima atlikti testą?
Vaiko amžius DNR mėginiams paimti nėra svarbus.

Kaip žinoti, ar imdamas DNR mėginius elgiuosi teisingai?
Mūsų atsiųstu testo komplektu labai lengva naudotis, nes jame pateikiamos reikiamos instrukcijos, kuriose nuosekliai aprašytas visas mėginių paėmimo procesas. Svarbu laikytis nurodymų, paimti DNR mėginius iš norimo asmens ir tinkamai pažymėti paimtus mėginius.

Kaip išlaikyti tėvystės nustatymo testo konfidencialumą?
Mūsų siunčiamas komplektas Jus pasieks konfidencialiame nepažymėtame voke. Ant voko nėra nei mūsų logotipų, nei užrašų, kurie rodytų, kad laiškas kaip nors susijęs su DNR tyrimu. Kadangi konfidencialumas mums labai svarbus, testo rezultatai bus atsiųsti Jūsų nurodytu el. pašto adresu.

Kokios DNR tyrimų kainos?
Mūsų DNR kainų puslapyje rasite visas detalias kainas.

Kaip atsiskaityti už DNR ID tyrimus?
Galima atsiskaityti visais mokėjimo būdais.

Kaip greit gausiu DNR tyrimų rezultatus?
Priklauso nuo pasirinkto pristatymo.

Kaip DNR įrodo tėvystę?
Tėvystės nustatymo tyrimas susijęs su tiriamais tėvo ir vaiko DNR palyginimu. Vaiko DNR yra DNR derinys biologinio tėvo ir motinos. Palyginus tėvo DNR su vaiko DNR patvirtinama arba paneigiama, ar tiriamas tėvas yra biologinis vaiko tėvas.

Kiek tikslus DNR tėvystės nustatymo testas?
DNR testai leidžia tiksliai nustatyti tėvystę. Mes naudojame 21 genetinių žymenų tyrimą, kuris padaro mūsų tyrimą 100 kartų tikslesnį nei reikalaujama teismo. Tai reiškia, kad mūsų tyrimai yra 99,9 % tikslūs.

Ar galiu atlikti DNR tėvystės nustatymo tyrimą be žmonos ar draugės?
Dėl tikslesnio atsakymo, gerai būtų paimti ir mamos mėginį, tačiau nebūtina. Tiriant tik vaiką ir tariamą tėvą ištiriama ir gaunami DNR rezultatai.

Aš turiu smalsius kaimynus, – KAIP nuslėpti tėvystės nustatymo surinkimo komplepto pristatymą?
DNR ID mėginių surinkimo komplektas yra nepažymėtame voke. Paskambinę mums, galite aptarti sau geriausias perdavimo galimybes.

Ar mėginių surinkimo komplektai gali būti siunčiami atskirais adresais?
Viskas yra organizuojama pagal Jūsų poreikius. Mes galime atsiųsti rinkinius skirtingiems asmenims, gyvenantiems skirtingose ​​vietose.

Ar mano DNR bandymo rezultatai tiks LR teismuose?
Namuose paiimti DNR mėginiai netinka LR teismams.

Koks skirtumas tarp tėvystės DNR nustatymo, kada tiriamas tėvas ir kada tiriama mama?
Nėra jokio skirtumo.