Testo atlikimo instrukcijos

Bent 30 minučių prieš DNR bandinio paėmimą nerekomenduojama valgyti, gerti, rūkyti, valyti dantis, kramtyti kramtomąją gumą ir naudoti burnos kvapo šviežinimo priemones. Iš vieno asmens paimami du DNR mėginiai.

Pirmasis žingsnis. Užpildykite ant voko esančius reikiamos informacijos laukelius
Paimkite mėginių voką. Įsitikinkite, kad prieš imdami mėginius pažymėjote ant voko asmenį (tėvas, vaikas, seneliai, broliai, seserys, motina ir kiti tariami giminaičiai), kurio mėginius imate. Visus ant voko esančius reikiamos informacijos laukelius užpildykite tiksliai.

Antrasis žingsnis. Paimkite DNR mėginius vatos pagaliukais
Atidarykitepakuotę iš vatos pagaliukų paėmimo pusės ir iš pakuotės ištraukite sterilų vatos pagaliuką.
Dėmesio! Nelieskite rankomis vatos pagaliukų vata padengtos dalies ir nedėkite jų ant stalo arba kito paviršiaus.

Išsižiokite, pridėkite vatos pagaliuką prie skruosto gleivinės, pajudinkite pagaliuką aukštyn ir žemyn, į kairę ir dešinę. Stenkitės, kad vatos pagaliukas visos procedūros metu būtų priglaustas prie skruosto gleivinės. Tam, kad ant vatos pagaliuko patektų pakankamai ląstelių, mėginio ėmimo metu pasukiokite pagaliuką tarp pirštų. Pakartokite tą pačią procedūrą su abiem vatos pagaliukais. Vieną pagaliuką naudokite dešiniajam, o kitą – kairiajam skruostui.

Trečiasis žingsnis. Sudėkite mėginiius į pradinę pakuotę ir tada į popierinį voką
Paėmę burnos mėginį vatos pagaliukais, sudėkite juos į pradinę pakuotę ir tada į mėginiams skirtą popierinį voką. Kai paimsite mėginius dviem vatos pagaliukais, sudėkite juos į popierinį atitinkamo asmens (tėvo, vaiko, motinos) voką ir jį užklijuokite.

Ketvirtasis žingsnis. Atlikite pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį žingsnį su kiekvienu tiriamu asmeniu
Laikydamiesi anksčiau nurodytų instrukcijų paimkite kiekvieno tiriamo asmens mėginius.

Penktasis žingsnis. Tiksliai užpildykite ir pasirašykite sutikimo formą „Sutikimo dokumentas“.
Užpildykite reikiamus tuščius laukelius ir pasirašykite „Sutikimo dokumentas“ formą.

Šeštasis žingsnis. Norėdami išsiųsti mėginius, sudėkite visus vokus su DNR mėginiais ir užpildytą sutikimo formą „Sutikimo dokumentas“ į didelį voką, ant kurio užrašyta: DNR ID